Dedektif, Özel Dedektif, Dedektiflik Bürosu, Eş Takibi

Dedektif, Özel Dedektif, Dedektiflik Bürosu, Eş Takibi

Son zamanların en popüler iş kolu olarak, Dedektif, Özel Dedektif, Dedektiflik Bürosu, Eş Takibi gibi hizmetleri veren firmalar yarı yasal yarı illegal kuruldu ve hizmet veriyor. Bu durumdan en çok faydalanmak isteyenlerde eş takibi yaptırmak isteyenler için bulunmaz fırsat. Peki bu yollar ne kadar yasal ve ülkemizde bu durum yasallığı nedir?

Dedektif

Bu konuda diğer konular gibi ne yasal nede yasal değildir. Yani bir çok ucu acık konu gibi bu konuda yasallığı tartışılır. Unutmayınız ki takip yaptırmak istediğiniz kişinin de bir özel hayatı var. İş verdiğiniz kişi yada kendilerine özel dedektif diyen kişiler takip ettirdikleri kişilerin özel hayatlarını ihlal etmeye başladığı anda yasal olarak suç işlemeye başlamış olurlar. Böylelikle sizde bu yasal olmayan konunun azmettiricisi olursunuz. Gizliden gizliye kişilerin fotoğraflarını çekmek, Video kaydını yapmak.

Özel Dedektif

Zaman mekan isimi tutarak nereye ne zaman gittiğini takip altına almak sizi yasal olarak sıkıntıya sokacaktır. Tam tersi bu sefer özel hayatın ihlali ile size bir dava açılabilir. Unutmayınız ki eşiniz dahi olsa her bireyin kendine ait bir özel hayatı vardır. Bunun için kişi haklarına saygı duymak en büyük etmek olmaktadır.

Dedektiflik Bürosu

Peki bu dedektiflik bürosu olayı her şeyi çözüyor mu? Tabikide hayır birke yasal olarak eşinizi takip ettiriyorsunuz, ve elde ettiğiniz görsel yada ses kayıtların mahkemede kullanma gibi ihtimaliniz çok riskli. Sizin yaptırdığınız şeyi eşinizin size yaptığını düşünün? sonra kararınızı verin ve bu tip bir maceraya atlayınız. Bizim naçizane tavsiyemiz bu tip olaylara bulaşmadan devletin ve ana yasanın sizlere sundugu onalakları kullanarak bu işlere girmden çözüme kavuşun.

Eş Takibi

kadınların kocalarını, erkeklerinden eşlerinin peşine bir casus takarak takip ettirmesi bence bir psikolojik hastalık başlangıcıdır. Bu tip davranışlarla herşeyi kontrol altın almaya calışan insanları tam anlamıyla karşılıyorsunuz. Bırakın sadakat ve kişisel yaşam alanını yaılan davranışın hiçbir hukuki yanı yoktur. Bu tip maceralara atılıp yaşayacagınız sıkıntının yanından bu tip bürolara verilen ödenen maddiyatında sizlere gereksiz harcama yükü olacagını unutmayın.

You May Also Like

Bir cevap yazın