Jose Sosa kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlarda Oynadı

Jose Sosa kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlarda Oynadı

Jose Sosa Kimdir ?

Jose Sosa, 1985 yılı doğumlu Arjantinli, mevkisi orta saha olan bir futbolcudur.

Jose Sosa, futbol kariyerine Estudiantes takımının alt yapısında başlamıştır. Burada gösterdiği performans ile Estudiantes A takımının ilgisini çeken Jose Ernesto Sosa, 2002 senesinde henüz 17 yaşındayken A takımla maçlara çıkmaya başlamıştır.

5 senelik Estudiantes kariyerinde performansını daha da arttıran Jose Sosa, takımıyla birlikte 1 Arjantin Ligi şampiyonluğu kazanmayı başarmıştır.

5 senelik Estudiantes kariyerinde sonra Alman devi Bayern Münich’e transfer olan Jose Sosa, burada çok fazla maça çıkmamasına rağmen 1 Bundesliga, 1 Almanya Kupası, 1 Almanya Lig Kupası ve 1 Almanya Süper Kupası başarılarıyla kariyerine kupalar eklemiştir.

Bayern Münich kariyeri sürerken milli takımıyla 2008 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Jose Sosa, 2010 yılında İtalya’nın Napoli takımına transfer olmuştur. Burada geçen 1 senede ortalama bir performans gösteren Sosa, ertesi sezon Ukrayna Ligi ekiplerinden Metalist Kharkiv’in yolunu tutmuştur.

Metalist Kharkiv’de geçen 2 buçuk senelik dönemde ülkenin durumundan da şikayetçi olan Jose Sosa 2014 senesinin devre arası Atletico Madrid’e transfer olmuştur. Burada geçen yarım sezonda aldığı kısa süreleri iyi değerlendiren Sosa verdiği katkıyla İspanya La Liga şampiyonluğuna ulaşmıştır.

2014 yazı ülkemiz takımlarından Beşiktaş’a transfer olan Jose Sosa, burada geçen 2 sezonda gösterdiği performansla herkesin hayranlığını kazanmıştır. Beşiktaş ile 1 Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşayan Jose Sosa, 2016 yazında Milan takımına transfer olmuştur.

Milan’da tutunamayan ve bir süre sonra kadro dışı kalan Jose Sosa, yer aldığı süreler içerisinde 1 İtalya Süper Kupası başarısına ulaşmıştır. Milan’dan ayrılan Jose Sosa’nın yolu tekrar ülkemize düşmüştür ve Trabzonspor’a 2018 yılı Ocak ayında imzasını atmıştır.

Trabzonspor’da geçen 2 buçuk senelik dönemde taraftarın sevgilisi olmayı başaran Jose Sosa, burada 1 Türkiye Kupası kazanmıştır. 2020 yılının yazı itibariyle Trabzonspor’dan ayrılıp Fenerbahçeye imza atan Jose Sosa’nın yeni sezonda neler yapacağı büyük bir merak konusu.

Jose Sosa, kariyerinin her döneminde asist özelliği ile dikkat çekmiş ve gerçek bir profesyonel olarak yapması gerekenleri sahaya yansıtmıştır.

No Responses

Show all responses

Write a response