Marvel Dizileri Listesi

Marvel Dizileri Listesi

Son yıllarda Marvel Serisi, filmleriyle büyük ilgi görmeye devam ediyor. Hikayeye göre bazı insanlar serbest bırakılma tarihine göre sırayla takip edilir. Marvel Dizileri İzleme Sırası Bu listede, Marvel Dizileri Listesi Serilerini izlerken, sadece yıllar arasındaki farkı hissetmeyecek, aynı zamanda hikayenin bütünlüğünü anlayacak ve Marvel evrenindeki dizilimlere hakim olacaksınız. Örneğin, Netflix’ten (Daredevil ve Luke Cage gibi) diziler arasında büyük farklar vardır. Her biri evren olarak bir birlik yaratsa da, karakter ve zamanda farklılık gösterir.

Marvel Dizileri Listesi

Daredevil ve Luke Cage gibi diziler, günümüze yakın insanlarda genellikle sokak kahramanlarıyla uğraşırken, Agents of Shield gibi diziler, ana akım ve süper güçlerin egemen olduğu sokaklardan daha uzaktır.
Ona baktığı zaman, Marvel Serisini ilk kez 1974’te yaptı. Ancak, o dönemde hiçbir teknolojik fırsat yoktu ve çizgi roman kültürü daha cazipti ve baskı ortamındaki süper kahraman hikayelerinin mimarıydı. .
Şimdi, Marvel dizilerinin hikaye bütünlüğüne bir göz atın ve hangisinin takip edilmesi gerektiğine dair bir liste paylaşmama izin verin.

Marvel Dizileri İzleme Sırası

1) Agents of S.H.I.E.L.D. (24 Eylül 2013)

Agents of S.H.I.E.L.D.
Agents of S.H.I.E.L.D.

En uzun süren Marvel serisi, S.H.I.E.L.D. Biraz farklı bir yerde bulunur. 5 mevsimi ilerleten Marvel, evrenin ajanı ve paranormal olayları üzerinde durur. X-men sevenler tarafından izlenen bu dizi, aynı zamanda bilim kurguya en yakın olan harika dizilerinden biri.

2) Marvel’s Daredevil (10 Nisan 2015)

Marvel's Daredevil
Marvel’s Daredevil

Netfevil dizisi Netflix, sokakların kahramanlarının hikayesi. Seriler de Punisher’ın serilerde ilk kez göründüğü yer. Yani Punisher’ı izlemeden bu diziden sonra gitme.

3) Marvel’s The Punisher (17 Kasım 2017)

Marvel's The Punisher
Marvel’s The Punisher

İlkeleri olmayan bir kahraman karşıtı olan Punisher’ın hikayesi de Marvel serisinin önemli bir parçasıdır. Punisher’ın kendi hikayesi nedeniyle çok sayıda aksiyon silahı olan dizi de üzebilir.

4) Marvel’s Jessica Jones (20 Kasım 2015)

Marvel's Jessica Jones
Marvel’s Jessica Jones

Asi karakterimiz Jessica Jones, diğer süper kahramanlardan biraz daha dikkatsiz. Seri yetkililerle çok popüler olmasa da, son dizilerin izlenmesi kritik bir yerdedir.

5) Marvel’s Luke Cage (30 Eylül 2016)

Afro Amerikalıların kahramanı Harlem, neredeyse on kaplan gücüdür. Luke Cage, gücünün bilimsel bir deney sonucunda dramatik bir şekilde büyüdüğü sürükleyici bir dizidir.

6) Agent Carter ( 6 Ocak 2015)

S.H.I.E.L.D. Formasyonun eskiden nasıl oluştuğu sorusunu merak edenler için, modern yaşamdan eski ve uzak olan bu dizi, genel olarak evrenin hikâyesiyle uzaktan bağlantılıdır, ancak Tam bir bütünlük için izleyin.

7) Marvel’s Iron Fist (17 Mart 2017)

Bol aksiyon, doğu kültürü ve kadim uygarlıklardan miras. Iron Fist hikaye bütünlüğü için olmazsa olmazlardan.

8) Marvel’s The Defenders (18 Ağustos 2017)

Bütün karakterlerin birleştiği ve yeni bir hikayenin başladığı dizi olan The Defenders Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage karakterlerini birleştiriyor ve hep beraber yeni bir yola çıkarıyor izleyiciyi.

BONUS: INHUMANS

BONUS: Legion

BONUS: Cloak and Dagger

2018 Yılından 2020 Yılına Kadar Gelmesi Muhtemel Marvel Dizileri Çıkış Tarihleri
Iron Fist: Sezon 2 (2018 Sonu)

Daredevil: Sezon 3 (2019 Eylül Ayında Çıkması Bekleniyor)

The Punisher: Sezon 2 (2019’un son çeyreğinde çıkması bekleniyor)

Jessica Jones: Sezon 3 (2019’un sonunda çıkması tahmin ediliyor)

Luke Cage: Sezon 3 (Henüz resmi bir açıklama gelmedi)

Yeni Gelecek Marvel Serisi (Eylül, 2018)
Netflix’ten sonra, Disney iki popüler Marvel karakterini yayınladı. Bu dizi, Disney’in Avengers serisinden Thor’un kardeşi “Loki” ve “Scarlet Witch” karakterleri olarak bilinen kendi platformunda yayınlanacak.

Disney 2019’da yeni bir sezon yayınlamayı planlıyor ve 8 sezonluk sezonun olması bekleniyor. Yıldız Savaşları dizisi yolda.

İlerleme: Netflix Iron Fist ve Luke Cage’i iptal etti. Bu kararlardan sonra gözler Netflix’te yayınlanan diğer Marvel serilerine çevrildi. (2018 Ekim)

Rate this post

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir