Netflix’in En Kötü Dizisi; Hakan: Muhafız

Netflix'in En Kötü Dizisi Hakan Muhafız

Yayınlandığı günden bu yanan  sosyal medyada dönüp duran Netflix’in En Kötü Dizisi; Hakan: Muhafız mış gibi lanse edildi. Peki ya bu dizi yani Hakan Muhafız Netflix’in en kötü dizileri yapımları arasına mı girdi. Çoğu Netflix kullanıcı negatif yönde eleştiri sunarken dün gelen bir haberle Netflix Dizinin 2 Sezonu için anlaşma yaptığını duyurduğu oldu. Böylelikle Netflix ya diziden ve Türk kullanıcıların bu diziye olan ilgisinden memnun kaldı. yada Türkiye piyasası Dolar ve Türk lirası arasındaki uçurumdan faydalanarak bir sezon daha deneriz olmazsa olmaz deyimi düşündü.

Hakan: Muhafız

Hakikaten de bu diziyi bizler beğenmedik mi? Siz diziyi izlediyseniz Hakan Muhafız için ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda tartışalım.

Dizi çıkar çıkmaz izlemektense piyasayı dinledikten sonra izlemeye karar verdim. Genel olarak çekimlerin ve görüntü kalitesi alakalı olmasa da Yerli bir yapım olduğu suratımıza laps diye  vuruyor. Ne varki dizinin akıcılığı ve oyunculuğu vasatın altında. Kim kimdi. Nereden gelsi neyapıyor amac neydi. Onca olay nasıl gelişti. Bu serüvenden eksik ne? bir çok soru daha dizinin ilk dakikasından cevap bulurken sürekli sıkışılan her hikaye anlatımında süpriz oyuncular diziye girdi çıktı yapıldı. Dişlerimizi sıkarak zorla biten 2 bölüm sonunda Adadaki evden 2 kattan camdan atlayarak kaçma sahnesi ile durum vahimliği gözler önüne serildi. Yani 2 kat merdiven çıkılıyor ve kaçış planı yazılmadığı için 2 kattan atlanıyor. Fakat oyuncular zarar görmesin diye herhalde çekimler giriş kat penceresinden atlatılarak yapılıyor. Bunun gibi bir dünya çekim ve devamlılık hatası ile baş başa kaldık.

Oyuncuların performansı hakkından konuşmak bile çok gereksiz. Oyuncuların rol kesmeleri bize mahalle arasından çekilen kısa amatör filmleri hatırlattı. Ne oyunculuk ne inandırıcılık neden gerçekçilik vardı.

You May Also Like

Bir cevap yazın