Rusya’ya Vize Almak, Rusya Vize Ücreti

Rusya'ya vize almak

Mimarisi, kültür-sanat etkinlikleri, gezilecek görülecek pek çok yeriyle Rusya, önceki yıllarda seyahat için vize almaya gerek olmayan bir ülkeydi ancak son yıllardaki siyasi gelişmeler neticesinde bu ülkeye tekrar vize alımı şartı ortaya çıktı. Genellikle mülakata ihtiyaç duyulmayan ve kolaylıkla vize alınan bir ülke olarak Rusya’ya vize almak için, ister bir aracı acentadan, ya da konsolosluğa direkt olarak başvurularak işlem yaptırılabilmektedir. Konsolsolukların internet sitesinde özel hazırlanmış başvuru formları bulunmaktadır. Bunları dikkatle doldurmak çok önemlidir. Önemli olan tüm evrakların eksiksiz olması gerekliliğidir. Bu konuda kesinlikle taviz verilmemektedir. Konsoloslukların insiyatifine bağlı olarak, mülakata çağrılma durumu da olabilmektedir. Rusça bilmeyenler için tek başına evrak doldurmak kesinlikle kolay olmayacaktır. Evrak üzerinde yapılacak ufak bir hata, vize talebinin reddedilmesine sebep olabilir. Evrak üzerinde tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması zorunludur. Bu konuda da Rusya çok hassas bir devlettir. Evraklarda yapılan hata vize alma süresinin uzamasına ya da yine vizenin reddine dahi sebeptir diyebiliriz.

Rusya Vize

Rusya’ya seyahat etmek için elbette bir takım şartlara da sahip olma zorunluluğu vardır. Rusya’ya gittiğinizde ya bir hotelde konaklama ya da bir yakınınızda kalma zorunluğu bulunmaktadır ve evrakların yanında hotel rezervasyonu ya da yakınınızda gelen davetiye de mutlaka bulunmalıdır. Hotelde konaklama durumunda, hotelden onaylı bir voucher belgesi de şarttır. Tur operatörleriyle ya da hotelle iletişime girerek, posta yoluyla bu belgeye ulaşmak mümkün olmaktadır. Ortalama 5 gün içinde vize çıkma imkanı bulunmaktadır. Bu süreç çalışma vizesi almak isteyenler için, yoğunluğa bağlı olarak 60 güne kadar da çıkabilmektedir. Ticari vize içinse 20 güne kadar değişiklik göstermektedir. Vizenin neticesine, süresine, ülkeye giriş sayısına karar verecek tek merci konsolosluktur.

Uzun süreli vize almak için, gereken adımları takip ederek, randevu oluşturabilmek mümkündür. Rusya’ya uzun süreli vize, ülkeler arası ilişkilerle yakından ilgili bir durumdur. Bunun için en önemli nokta, şartları gözden geçirmek faydalı olacaktır. Birde kişilerin üç aylık banka hesap dökümü de evraklarının içinde yer almalıdır. Seyahat esnasında, vize uzatma işlemi için bulunduğunuz yerde de konsolosluğa gidebilmeniz mümkündür. Ancak bu konudaki süreç için net konuşmak mümkün değildir.

https://rustur.net

Rate this post

You May Also Like

Bir cevap yazın